چاپ سربرگ

تمام مکاتبات درون هر سازمان و اداره ایی مانند نامه های اداری، قراردادها، فاکتور و… نیاز به شکلی رسمی دارند. به همین دلیل تمام سازمان ها چاپ سربرگ را از واجبات شرکت خود می دانند.

در کیفیت چاپ سربرگ نکاتی چون انتخاب کاغذ، اندازه استاندارد، طراحی متناسب با سازمان و… نقش مهمی دارند.

سربگ کتان ایتالیا

نمونه سربرگ کتان ایتالیا (طراحی و چاپ هرمس دیزاین)

سربرگ

سربرگ از ملزومات ضروری هر سازمان، اداره و شرکتی است که یکی از اقلام ست اداری محسوب می شود و بیانگر هویت بصری سازمان و اعتبار بخشیدن به مکاتبات و نامه های اداری درون سازمانی و برون سازمانی می‌شود.

در واقع سربرگ به مکاتبات درون سازمان و حتی خارج سازمان شکلی رسمی و اداری می دهد و از آنجایی که تمام مشخصات شرکت اعم از نام  شرکت، لوگو، راه های ارتباطی، رنگ سازمانی و… بر روی آن چاپ می شود، هم یک وسیله تبلیغاتی مهم محسوب می شود و هم مانع سواستفاده مکاتبات غیر رسمی می شود.

سربرگر ها را به دو صورت چاپ آفست و دیجیتال و در تیراژهای انبوه طراحی و چاپ می کنند.

 

ابعاد مختلف سربرگ

سربرگ ها را در دو سایز مختلف A4، A5 و برای سایز کوچکتر به صورت برگه یادداشت A6 طراحی و چاپ می کنند. ابعاد مختلف سربرگ به شرح زیر است.

ویرایش
سربرگ تحریر 80 گرم اندازه  
A4 21×29.7 سانتی متر (210×297 mm) سفارش
A5 ۱۴.۸x۲۱ سانتی متر (۱۴۸x۲۱۰ mm) سفارش
A6 ۱۰x۱۴.۵ سانتی متر (۱۰۰x۱۴۵ mm) سفارش
ویرایش
سربرگ تحریر 100 گرم اندازه  
A4 ۲۱x۲۹.۷ سانتی متر (۲۱۰x۲۹۷ mm) سفارش
A5 ۱۴.۸x۲۱ سانتی متر (۱۴۸x۲۱۰ mm) سفارش
ویرایش
سربرگ تحریر 120 گرم اندازه  
A4 ۲۱ ۲۱x۲۹.۷ سانتی متر (۲۱۰x۲۹۷ mm) سفارش
A5 ۱۴.۸x۲۱ سانتی متر (۱۴۸x۲۱۰ mm) سفارش
ویرایش
سربرگ سربرگ تحریر 140 گرم اندازه  
A4 ۲۱x۲۹.۷ سانتی متر (۲۱۰x۲۹۷ mm) سفارش
A5 ۱۴.۸x۲۱ سانتی متر (۱۴۸x۲۱۰ mm) سفارش

انواع سربرگ

سربرگ‌ها انواع مختلفی دارند که می‌توان به متداول‌ترین آنها اشاره کرد.

 1. سربرگ تحریر
 2. سربرگ کتان
 3. سربرگ اختصاصی

طراحی سربرگ

طراحی سربرگ کاری بسیار حساس و سنجیده است. اولین قدم در طراحی سربرگ انتخاب رنگ سازمانی است که با توجه به سازمانی که قرار است برای آن سربرگ طراحی شود باید در نظر گرفته شود. سپس تمام مواردی که لازم است درون سربرگ طراحی شود، اعم از نام شرکت، لوگو، آدرس، راه های ارتباطی و غیر در سربرگ لحاظ شود.

مجموعه چاپ و تبلیغات هرمس دیزاین سربرگ اداری شما را با توجه به رنگ سازمانی و تمام مواردی که نیاز دارید به صورت حرفه‌ای طراحی و چاپ می‌نماید همچنین می‌توانید پس از طراحی سربرگ، کارت ویزیت، کاتالوگ، بروشور، پاکت و ست اداری خود را نیز سفارش دهید.

سفارش طراحی سربرگ اداری

چاپ سربرگ فوری

معمولا چاپ سربرگ بین 5 الی 8 روز کاری زمن می برد، اما اگر شما چاپ سربرگ فوری را درخواست نمایید و اگر تا قبل از ساعت 12 ظهر همان روز واریز را انجام دهید طی 3 روز کاری سربرگ شما طراحی و چاپ می شود.

نکات مهم در چاپ سربرگ

از آنجایی که سربرگ‌ها در ادارات و سازمان‌ها بسیار کارایی دارند انتخاب سربرگ مناسب با تمام ویژگی‌های متناسب با نوع کسب و کار ضروری است.

 در طراحی سربرگ نکاتی وجود دارد که رعایت کردن آنها بر روی چاپ سربرگ با کیفیت تاثیرگذار است. همچنین نکاتی در طراحی سربرگ وجود دارد که رعایت کردن آنها  روی کیفیت سربرگ تاثیر مطلوبی می‌گذارد که آنها را ذکر می کنیم.

 1. در طراحی سربرگ باید نیازهای سازمانی و هدف سازمان در نظر گرفته باشد.
 2. کیفیت چاپ بسیار مهم است.
 3. میزان فاصله از لبه کاغذ برای جلوگیری از برش در چاپ نیز باید مد نظر گرفته شود.
 4. ابعاد یک سربرگ بسیار مهم است برای مثال سربرگ A4 برای اطلاعات کوتاه نامطلوب است.
 5. همچنین در طراحی سربرگ طراحی وجه پشتی آن نیز مهم است صفحه پشتی سربرگ معمولاً حاوی لوگو، نام تجاری، آدرس، راه‌های ارتباطی، شماره فکس، آدرس اینترنتی و سایر اطلاعات ضروری است.
طراحی و چاپ سربرگ کتان

سربرگ کتان (طراحی و چاپ هرمس دیزاین)

نوع کاغذ استفاده شده در سربرگ

سربرگ‌ها را می‌توان بر روی انواع کاغذها چاپ نمود و با توجه به ماهیت کسب و کار می‌توانید کاغذ مورد نظر برای سربرگتان را انتخاب نمایید.

 اما به صورت معمول برای سربرگ کاغذ تحریر با گراماژ ۸۰ ، ۱۰۰ و ۱۲۰ و همچنین کاغذ کتان با گراماژ ۱۰۰ و ۱۲۰ انتخاب می‌شود.

 شما می‌توانید سربرگ اختصاصی شرکت خود را با کاغذهای کرافت، فابریانو کرم و طوسی و غیره سفارش دهید.

 •  البته باید توجه داشته باشید که انتخاب کاغذ بر گراماژ و چاپ سربرگ تاثیر می‌گذارد.
 •  همچنین کاغذ  تحریر ۸۰ گرمی نازک‌ترین کاغذی است که برای چاپ سربرگ استفاده می‌شود.
 • کاغذ بافت‌دار با گراماژ بالای ۱۰۰ مخاطب نامه را بیشتر تحت تاثیر قرار می‌دهد.

چه عواملی بر قیمت سربرگ تاثیر گذارند؟

با توجه به اینکه سربرگ‌ها از اقلام ضروری هر کسب و کاری هستند بنابراین دانستن قیمت چاپ سربرگ نیز بسیار مهم است. باید بدانید که بر قیمت سربرگ عواملی تاثیر می‌گذارند که این عوامل را با یکدیگر بررسی می‌نماییم.

جنس و گراماژ کاغذ سربرگ

 از جمله مهم‌ترین عامل تعیین کننده قیمت سربرگ جنس کاغذیست که برای سربرگ انتخاب می‌شود. همچنین بافت‌دار بودن یا نبودن کاغذ هم بر هزینه چاپ سربرگ تاثیر می‌گذارد.

روش چاپ سربرگ

 از دو روش چاپ آفست و چاپ دیجیتال استفاده می‌شود که انتخاب چاپ آفست هزینه کمتری دارد و برای تیراژ‌های بالا انتخاب می‌شود اما چاپ دیجیتال هزینه بالاتری دارد و تیراژ آن کمتر است.

ابعاد کاغذ

 مسلماهر چقدر ابعاد سربرگ انتخاب شده بیشتر باشد میزان کاغذ مصرف شده نیز افزایش پیدا می‌کند و همین امر بر قیمت نهایی سربرگ تاثیرگذار است.

قیمت چاپ سربرگ

شما می توانید تنها با یک تماس کوتاه با مجموعه چاپ و تبلیغات هرمس دیزاین از قیمت نهایی انواع سربرگ مطلع شوید.

دریافت قیمت انواع سربرگ

مرکز طراحی و تولید سربرگ

انتخاب مجموعه ایی از لوازم ضروری برای یک سازمان سبب ارتقا کار و کارایی افراد در آن محیط می شود و علاوه بر ساماندهی به محیط کار سبب جلب رضایت ارباب رجوع و ایجاد حس اعتماد در آنها نیز می شود.

مجموعه تبلیغاتی هرمس دیزاین با بیش از یک دهه فعالیت در امور تبلیغاتی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که سربرگ اداری خود را با توجه به نیاز کسب و کار خود سفارش دهید.

مرکز چاپ سربرگ در تهران

 یکی از بزرگترین شرکت های طراحی و چاپ سربرگ اداری در تهران، در خیابان مولوی بعد از تقاطع وحدت اسلامی واقع است و کارگاه طراحی و چاپ در شهر قدس مربوط به موسسه هرمس دیزاین است که با سالها تجربه در زمینه انواع  امور تبلیغاتی در خدمت شما عزیزان است.

شما می توانید با مراجعه حضوری و یا ثبت سفارش از طریق وب سایت و یا از طریق تماس تلفنی سربرگ اداری مورد نظر خود را سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

نحوه سفارش سربرگ

امروزه کسب و کارها به جهت رقابت گسترده در بازار و کسب بازار حداکثری برای کالا و محصول خود به دنبال راه های متنوع برای تبلیغات و شناسایی هر چه بهتر و بیشتر کالا و برند خود به مخاطبان بیشتری است که در این بین یکی از بهترین روش ها جهت معرفی بهتر کسب و کارها و پیشرفت و توسعه در کار، سربرگ اداری  است.

موسسه هرمس دیزاین با اتکا بر علم و دانش و تجربه متخصصان خود یکی از بزرگترین شرکت های تولیدی فعال و به نام در عرصه طراحی و چاپ سربرگ اداری با طراحی منحصر به فرد و خدمات پس از چاپ و قیمتی مناسب در کوتاه ترین زمان ممکن است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش خود از طریق راه های ارتباطی ما با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

تعهد و گارانتی موسسه هرمس دیزاین نسبت به محصولات چاپی که ارائه می دهد چگونه است؟

موسسه هرمس دیزاین یکی از شرکت های بزرگ با سابقه چند ده فعالیت در عرصه طراحی و چاپ با اتکا بر شعار خود یعنی “کسب رضایت مشتری اولویت ماست توانسته است با سالها فعالیت جزء محدود شرکت های باشد که حداکثر رضایتمندی را در بین مخاطبین خود داشته باشد به همین منظور از ابتدا با توجه به دقت نظر ویژه سعی بر آن دارد که کاری بدون هرگونه عیب و نقص مطابق با خواست و سلیقه مخاطب ارائه دهد و اگر احیاناً مشکلی به وجود آمد به سرعت آن را مرتفع کند و کاری بدون عیب و نقص و با کیفیت عالی به مخاطب خود ارائه دهد.

آیا امکان ثب سفارش سربرگ اختصاصی وجود  دارد؟

بله صدرصد، شما می توانید سربرگ اداری خود را با توجه به نیازتان درخواست نمایید.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09129472983 تماس بگیرید.

نحوه ثبت سفارش سربرگ اداری در هرمس دیزاین چگونه است؟

شما می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری سفارش خود را ثبت نمایید.

غیر حضوری:

سایتاز طریق فرم ارتباط با ما درون سایت اطلاعات خود را ثبت نمایید کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

واتساپ

تلگرام

تماس مستقیم

حضوریبا حضور در دفتر مرکزی و یا کارگاه تولیدی هرمس دیزاین به صورت حضوری با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید و آنها راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهند همچنین می توانید نمونه کارهای ما را نیز مشاهده نمایید.

نمونه سربرگ چاپ و طراحی شده توسط موسسه هرمس دیزاین را چگونه و در کجا می توانیم ببینیم؟

در وب سایت موسسه نمونه بسیاری سربرگ های سازمانی طراحی و چاپ شده موسسه وجود دارد که با مراجعه به سایت به راحتی می توانید نمونه کار ها را مشاهده کنید، همچنین برای مشاهده فیزیکی می توانید مراجعه حضوری داشته باشید یا درخواست ارسال نمونه کارت به آدرس خود را داشته باشید.

آیا امکان مشاهده نمونه اولیه وجود دارد؟

بله مجموعه هرمس دیزاین تمامی طرح های اولیه را به صورت گرافیکی برای مشتریان خود ارسال می کند.

چگونه از کیفیت کار مطمئن شوم؟

شما می توانید به صورت حضوری به مجموعه هرمس دیزاین مراجعه نمایید و از طرح ها و نمونه های اجرا شده توسط تیم ما دیدن فرمایید.

حداقل تیراژ

حداقل تعداد تیراژ برای سبرگ در مجموعه چاپ و تبلیغات هرمس دیزاین 1000 عدد است.

خدمات تکمیلی برای سربرگ 

سرچسب: ارائه سرچسب بر رو انواع سربرگ.

پرفراژ: جهت جدا سازی سر نسخه

شماره زنی: انجام شماره زنی بر روی سربرگ

کاغذ مناسب سربرگ چیست؟

در چاپ سربرگ معمولا از کاغذ تحریر 80،100 و 120 گرمی و یا کاغذ کتان 100 و 120 گرمی استفاده می کنند.

ابعاد استاندارد سربرگ چقدر است؟

سربرگ ها را معمولا در ابعاد

 A4: 210 * 297

A5: 148 * 210

A6: 105 * 148

طراحی می کنند اما شما در مجموعه هرمس دیزاین می توانید با توجه به نیاز خود ابعاد دلخواهتان را سفارش دهید.

نحوه ارسال سفارشات به چه شکل هست؟

بعد از اتمام کار با توجه به قرار داد و توافقی که بین مجموعه و مشتریان گرامی صورت می گیرد امکان تحویل سفارشات در محل شرکت، چاپخانه و یا از طریق باربری وجود دارد.